آموزش نصب جومبانک [وردپرس]

در این مقاله شیوه اتصال سایت‌های وردپرسی به درگاه‌های پرداخت از طریق نصب افزونه جامع پرداختی جومبانک آموزش داده می شود.

چرا باید وردپرس را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت وصل کنیم ؟

۱- جومبانک دارای یک نسخه رایگان بوده و بدون هزینه می توانید از آن استفاده نمایید.

۲- جومبانک با تمام افزونه های جوملا که به درگاه پرداخت نیاز دارند سازگار است و نیاز به افزونه جانبی نخواهد بود.

۳- چومبانک با تمام درگاه‌های پرداخت سازگاری دارد و نیازی به نصب افزونه های مختلف درگاه وجود نخواهد داشت.

۴- امکان ارسال پیامک و ایمیل اطلاع رسانی و ارسال فاکتور پرداخت برای کاربر و مدیر سایت.

۵- ویژگی گزارشات آماری و نموداری جومبانک که به مدران کمک زیادی خواهد کرد.

۶- امکان استفاده از کد تخفیف، بن تخفیف، کیف پول و همه امکانات دیگر جومبانک برای تراکنش ها.

و بسیاری امکانات و ویژ‌گی های دیگر که می توانید در توضیحات اصلی جومبانک مطالعه نمایید.

پس از خرید نسخه‌های غیر رایگان جومبانک از طریق بخش  محصولات من می توانید بسته نصبی را دانلود نمایید و برای نسخه رایگان جومبانک با کلیک بر روی دکمه دانلود، فایل بسته نصبی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

نصب از طریق بارگزاری بسته

در مدیریت وردپرس به مسیر زیر بروید:
منوی افزونه ها / زیرمنوی افزودن

در صفحه باز شده بر روی گزینه بارگذاری افزونه کلیک می کنیم و سپس بر روی دکمه ‌Browse کلیک کرده و فایل بسته نصبی جومبانک را مسیردهی  کرده و بر روی دکمه نصب کلیک می کنیم.

مسیر دهی بارگزاری بسته نصبی

پس از نصب افزونه به صفحه منتقل می شوید که به شما پیام نصب موفق را اعلام می کند. در این صفحه بر روی دکمه فعال‌کردن افزونه کلیک نمایید.

فعالسازی پلاگین جومبانک

مراحل نصب جومبانک

پس بارگزاری فایل بسته نصبی و اقدام به نصب آن وارد مراحل نصب اختصاصی جومبانک می شویم. این مراحل در جومبانک حرفه‌ای ۷ مرحله است و در جومبانک رایگان بعضی از مراحل وجود ندارد و این مراحل کمتر است.

مرحله بررسی پیش نیاز‌ها

در این مرحله پیش‌نیاز‌های کلی برای نصب جومبانک توسط سیستم به صورت خودکار بررسی می شود و درصورتی که مشکلی وجود داشته باشد به شما اطلاع می دهد و در غیر این صورت امکان زدن دکمه تایید و گام بعدی برای شما وجود خواهد داشت.

مرحله اول نصب جومبانک

مرحله انتخاب درگاه‌های مورد نیاز‌

در این مرحله شما می توانید درگاه هایی که تمایل دارید به آن وصل شوید را انتخاب نموده تا سیستم اقدام به نصب آن کند.

نکته ۱: در صورت عدم انتخاب درگاه در این مرحله و عبور از این مرحله و یا تغییر نظر در مورد درگاه مورد نظرتان، پس از نصب کامل افزونه در تنظیمات خود افزونه هر زمان که مایل بودید می توانید هر درگاهی را که می خواهید نصب یا حذف نمایید و جای نگرانی وجود ندارد.

نکته ۲: لیست درگاه‌ها در نسخه حرفه‌ای و رایگان متفاونت است زیرا در نسخه رایگان از تعداد محدودی درگاه می توانید استفاده نمایید.

مرحله دوم نصب جومبانک

مرحله انتخاب افزونه‌های مورد نیاز‌

در این مرحله شما می توانید افزونه‌هایی که تمایل دارید از طریق جومبانک به درگاه پرداخت متصل شوند را انتخاب نموده تا سیستم اقدام به نصب آن کند.

نکته ۱: در صورت عدم انتخاب افزونه در این مرحله و عبور از این مرحله و یا تغییر نظر در مورد افزونه مورد نظرتان، پس از نصب کامل افزونه در تنظیمات خود افزونه هر زمان که مایل بودید می توانید هر افزونه‌ای را که می خواهید نصب یا حذف نمایید و جای نگرانی وجود ندارد.

نکته ۲: تنها افزونه هایی را می توانید انتخاب کنید که افزونه اصلی آن در سایتتان نصب شده باشد مثلا اگر ووکامرس را انتخاب کنید ولی پلاگین ووکامرس در سایتتان نصب نباشد این پلاگین نیز نصب نخواهد شد.

مرحله سوم نصب جومبانک

مرحله ورود به حساب کاربری جومی‌ [فقط در نسخه حرفه‌ای]

این مرحله فقط در نسخه حرفه‌ای جومبانک نمایش داده می شود و برای بررسی محصول خریداری شده و ایجاد و آپلود لایسنس نیاز هست که شما در این مرحله نام کاربری و رمز عبور خود در سایت جومی را وارد کنید.

توصیه می کنیم این مرحله را حتما کامل نموده و سپس به مرحله بعد بروید. در صورت عدم ورود اطلاعات کاربری در این مرحله و عبور از آن بسیاری از مواردی که سیستم به صورت خودکار انجام می دهد مانند نصب پلاگین درگاه یا افزونه و همینطور تولید لایسنس را در مراحل بعد باید به صورت دستی انجام دهید که احتمالا کمی برایتان دشوار خواهد بود.

مرحله چهارم نصب جومبانک

مرحله تولید فایل لایسنس [فقط در نسخه حرفه‌ای]

این مرحله فقط در نسخه حرفه‌ای جومبانک نمایش داده می شود و در این مرحله نیاز است فایل لایسنس آپلود شود.

اگر در مرحله قبل اطلاعات کاربری را به درستی وارد نموده باشید با انتخاب گزینه تولید و آپلود خودکار لایسنس سیستم تمام مراحل را انجام می دهد و شما به مرحله بعد خواهید رفت و در صورتی که اطلاعات را در مرحله قبل وارد نکرده باشید مجبور به انتخاب گزینه دوم هستید که در این مرحله لازم است طبق آموزش تولید و استفاده از فایل لایسنس به صورت دستی اقدام به تولید و آپلود لایسنس نموده سپس به مرحله بعد بروید.

مرحله پنجم نصب جومبانک

مراحله انجام فرآیند نصب

در مرحله انجام فرآند نصب بر اساس تنظیمات انجام شده در مراحل قبل افزونه و پلاگین های جانبی نصب می شود.

مرحله ششم نصب جومبانک

مراحله اتمام فرآیند نصب

در مرحله اتمام فرآیند نصب به شما پایان مراحل نصب را اعلام می کند.

مرحله هفتم نصب جومبانک

نصب مجدد

اگر به هر دلیلی نیاز به نصب مجدد بسته پیدا کردید کافیست بسته های جومبانک را از بخش افزونه ها حذف نموده و مجددا مراحل نصب را انجام دهید.

 

تاریخ بروزسانی مقاله: 1400/06/08 - انتشار: 1.0.2