ذخیره ناموفق : MenusTableMenu: :_getNode با اشکال مواجه شد

در این آموزش به خطای ذخیره ناموفق با این ایرادها: MenusTableMenu: :_getNode با اشکال مواجه شد در هنگام ساخت منوی جدید و شیوه رفع آن می پردازیم.

در برخی مواقع در هنگام ساخت منوی جدید در جوملا با خطای زیر مواجه می شویم:

ذخیره ناموفق با این ایرادها: MenusTableMenu: :_getNode با اشکال مواجه شد

خطای ساخت منو

برای رفع این مورد ما ساده ترین و مطمئن ترین راه را به شما پیشنهاد می کنیم.

روش حل خطای به وجود آمده:

۱- ابتدا لازم است نام دیتابیس و پیشوند جداول دیتا بیس را پیدا کنیم. برای اینکار از طریق مدیریت جوملا مسیر زیر را طی نمایید.

منوی سایت / گزینه تنظیمات کلی/ زبانه سرور/ بخش تنظیمات پایگاه داده

اطلاعات دیتابیس در جوملا

در نمونه ما نام پایگاه داده ghoat_h78cMJ

و پیشوند جداول پایگاه داد j3dbj است.

۲- از طریق بخش مدیریت هاست وارد phpmyadmin شوید.

۳- در لیست سمت چپ دیتابیس خود را پیدا نموده و روی آن کلیک نمایید.

انتخاب دیتابیس در phpmyadmin

۴- در جداولی که نمایش داده می شود به دنبال جدول منو (#_menu) بگردید و روی آن کلیک کنید. (توجه داشته باشید که به جای علامت # باید پیشوند جداول پایگاه داده شما قرار داشته باشد و در هر سایتی این پیشوند متفاوت است.)

انتخاب دیتابیس در phpmyadmin

۵- در صفحه باز شده در منوی بالایی روی گزینه SQL کلیک کنید.

۶- در صفحه باز شده کد های موجود در جعبه متن را حذف نموده کد زیر را کپی کنید. البته توجه داشته باشید که کد زیر قبل از اجرا باید ویرایش شود.

برای ویرایش کد زیر ابتدا گزیته DBNAME را با نام دیتا بیس خود جایگزین کنید. (نام دیتابیس را در مرحله اول آموزش پیدا کردیم و در نمونه ما نام دیتابیس ghoat_h78cMJ است.)

گزینه RPREFIX را با پیشوند جداول دیتابیس جایگزین نمایید.(در مرحله اول آموزش شیوه پیدا کردن پیشوند دیتابیس را آموزش دادیم و در نمونه ما این پیشوند j3dbj است. )

نکته خیلی مهم: بین پیشوند و نام جدول یه خط زیر یا underline وجود دارد. توجه داشته باشید این خط زیر حذف نوشد و یا که به جای ۱ خط زیر از دو خط زیر استفاده نکنید زیرا باعث می شود دستور شما به درستی عمل نکند.

INSERT INTO DBNAME.RPREFIX_menu (id ,menutype ,title ,alias ,note ,path ,link ,type ,published ,parent_id ,level ,component_id ,ordering ,checked_out ,checked_out_time ,browserNav ,access ,img ,template_style_id ,params ,lft ,rgt ,home ,language ,client_id ) VALUES ( '1','','Menu_Item_Root', 'root','','','','','1','0', '0', '0', '0', '0','0000-00-00 00:00:00','0','0','','0','','0','0','0','*','0')

ساخت کوئری

۷- سپس در انتهای صفحه بر روی دکمه go کلیک می کنیم و در صورتی که مشکلی نباشد با پیامی به شکل تصویر زیر رو برو خواهید شد که نشان می دهد عملیات موفقیت آمیز بوده و مشکل ساخت منو ها رفع می شود.

ساخت کوئری

در صورتی که پیام‌های خطا با رنگ قرمز دریافت کردید مطمئنا یکی از مراحل را به درستی انجام نداده اید و مراحل را مجددا از ابتدا انجام دهید.

در صورتی که هر گونه سوال و مشکلی در زمینه با این آموزش داشتید می توانید در طریق بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پیروز باشید