رفع خطای Warning: session_start در نصب جوملا

در این مقاله با می آموزیم چگونه خطای Warning:  session_start را در صفحه اول نصب جوملا بررسی و برطرف کنیم. این خطا معمولا در سرورهای ویندوزی مشاهده می شود.

خطایی در نصب جوملا معمولا بر روی سرور های ویندوزی به وجود می آید که در صفحه اول نصب مشاهده می شود و مراحل نصب به جلو نمی رود که متن خطا معمولا به این شکل است:

Warning:  session_start():  open( C:/...) failed: Permission denied (13) in  C:\...\session.php  on line 658
PHP Warning:  Unknown:  open(C:/...) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0
PHP Warning:  Unknown: Failed to write session data (files). Please  verify that the current setting of session.save_path is correct  (C:/.../private/session) in Unknown on line 0

 

این خطا معمولا به پرمشن و دسترسی پوشه اعلام شده در خطا مربوط است. به عنوان مثال در گزینه بالا صاحب هاست و سرور ویندوزی باید بررسی کند که آیا دسترسی کافی و پرمیشن کافی برای خواندن و نوشتن بر روی پوش session در داخل پوشه private را دارد یا خیر و باید دسترسی های مربوط به پوشه session را اصلاح نماید و احتمالا نیاز است که امکان نوشتن بر روی این پوشه را فعال کند.

در این مقاله سعی شده بهترین شیوه حل مشکل ارائه شود. اما اگر با این پاسخ به نتیجه نرسیدید مشکل خود را دقیق تر بیان کند تا راهنمایی لازم برایتان ارسال شود.

پیروز باشید

حمیدرضا ذوالفقار