اتصال جی بی جابز (JB Jobs) به درگاه پرداخت [جوملا]

در این مقاله شیوه اتصال جی بی جابز (JB Jobs) به همه درگاه‌های پرداخت آنلاین از طریق جومبانک و تنظیمات آن همراه با فیلم آموزش داده خواهد شد.

جومبانک نسخه وردپرس با امکانات زیاد به پِی زیتو تغییر نام پیدا کرده است، برای استفاده از نسخه وردپرس پِی زیتو و ورود به سایت آن کلیک کنید

 

چرا باید جی بی جابز (JB Jobs) را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت وصل کنیم ؟

۱- جومبانک دارای یک نسخه رایگان بوده و بدون هزینه می توانید از آن استفاده نمایید.

۲- دارای تمام امکانات پرداخت پلاگین پرداخت اورجینال جی بی جابز و بسیاری امکان بیشتر و اضافه تر از آن که فقط با جومبانک امکانپذیر است.

۳- در صورت بروزرسانی و ایجاد تغییرات در جی بی جابز یا درگاه پرداخت مورد نظر شما جومبانک دارای پشتیبانی و بروزرسانی سریع می باشد.

۴- امکان ارسال پیامک و ایمیل اطلاع رسانی و ارسال فاکتور پرداخت برای کاربر و مدیر سایت.

۵- امکان اتصال به تمام درگاه‌ها فقط با نصب یک پلاگین و افزونه.

۶- امکان استفاده از کد تخفیف، بن تخفیف، کیف پول و همه امکانات دیگر جومبانک برای تراکنش ها.

و بسیاری امکانات و ویژ‌گی های دیگر که می توانید در توضیحات اصلی جومبانک مطالعه نمایید.

 

نصب کامپوننت جی بی جابز (JB Jobs)

جومبانک با تمام نسخه های کامپوننت جی بی جابز (JB Jobs) که بر روی جوملا 2.5 و 3 به بالا نصب می شوند سازگاری کامل دارد و جای نگرانی برای سازگاری جومبانک با نسخه جی بی جابز (JB Jobs) شما وجود ندارد.

در اولین مرحله اتصال جی بی جابز (JB Jobs) به درگاه پرداخت قاعدتا لازم است این کامپوننت بر روی سایت شما نصب باشد.

برای اطمینان از نصب کامپوننت جی‌بی جابز (JB Jobs) باید بتوانید در منوی کامپوننت ها گزینه جی‌بی جابز (JB Jobs) را مشاهده نمایید. ممکن است نام افزونه به زبان انگلیسی، فارسی و یا ترکیبی باشد.

 

اتصال جی بی جابز (JB Jobs) به درگاه پرداخت جومبانک

برای اتصال کامپوننت جی‌بی جابز (JB Jobs) به درگاه پرداخت از طریق جومبانک ابتدا لازم است افزونه جومبانک را در سایت خود نصب و فعال نموده باشید، برای انجام مراحل نصب جومبانک می توانید به بخش آموزش نصب جومبانک مراجعه نمایید.

در مراحل نصب جومبانک شما می توانید درگاه پرداخت مورد نظر خود و افزونهجی‌بی جابز را انتخاب نمایید اما اگر در آنجا جی‌بی جابز را انتخاب نکرده اید مراحل زیر را انجام دهید.

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / افزونه‌ها و بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه جدید به جومبانک

۲- در پنجره‌ای که باز می شود فهرست افزونه‌های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است گزینه مربوط به جی‌بی جابز (JB Jobs) را انتخاب، سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه‌های من کلیک نمایید.

انتخاب افزونه جدید در جومبانک

اگر در این مرحله خطایی دریافت نکنید، افزونه جی‌بی جابز (JB Jobs) به لیست افزونه های جومبانک اضافه خواهد شد و درواقع شما توانسته اید با موفقیت افزونه جی‌بی جابز (JB Jobs) را به درگاه پرداخت جومبانک متصل نماید، از این پس کامپوننت جی‌بی جابز (JB Jobs) جومبانک را به عنوان یک درگاه پرداخت شناسایی نموده و می توانید پرداخت های خود در جی‌بی جابز (JB Jobs) را از طریق جومبانک انجام دهید.

در کامپوننت جی بی جابز بخش تنظیمات (Configuration) / درگاه های پرداخت (Payment Gateway) می توانید کامپوننت جومبانک را مشاهده نمایید و آن را فعال یا غیر فعال نمایید.

 

تاریخ بروزسانی مقاله: 1400/06/07 - انتشار: 1.0.5