آموزش تولید و استفاده از لایسنس

بعضی محصولات سایت جومی برای راه اندازی نیاز به فایل لایسنس دارند. در این آموزش شیوه تولید و دانلود فایل لایسنس آموزش داده خواهد شد.

قبل از نصب این محصولات نیاز هست که شما برای آن محصول فایل لایسنس تولید نموده و آن را دانلود و در پوشه اصلی فایل های سایت خود قرار دهید.

آموزش تولید و دانلود لایسنس

نکته ۱: در تولید لایسنس مورد نظرتان لطفا دقت کامل را داشته باشید‌، زیرا پس از تولید لایسنس امکان تغییر دامنه ثبت شده وجود ندارد و برای تغییر دامنه نیاز است لایسنس جدید تهیه نمایید.

برای تولید لایسنس نیاز است که مراحل خرید یا دانلود محصول مورد نظر را طی نموده باشید پس از آن می توانید مراحل زیر را طی کنید:

- در سایت جومی از طریق منوی بخش پشتیبانی / گزینه محصولات من را انتخاب نمایید.

- در صفحه باز شده بر روی عنوان محصول مورد نظر کلیک نمایید.

- پایین صفحه در بخش لایسنس ها شما می توانید اقدام به تولید لایسنس نمایید.

بخش محصولات من

لطفا قبل از تولید لایسنس آموزش زیر را به دقت مطالعه نمایید:

- اولین گزینه لایسنس لوکال هاست (localhost) است. در صورتی که مایلید به صورت لوکال و در کامپیوتر خود افزونه را نصب کنید یا هنوز آدرس دامنه شما مشخص نشده لازم است لایسنس لوکال هاست را دانلود نمایید و هر موقع خواستید به دامنه منتقل کنید نسبت به تولید لایسنس برای دامنه اقدام نموده و فایل لایسنس دامنه را جایگزین لایسنس لوکال نمایید.


- از آنجایی که لایسنس تولید شده برای تمام ساب‌دامنه‌ها و پیشوند‌های دامنه اعلام شده قابل استفاده است لطفا در فیلد به هیچ عنوان پیشوند دامنه خود را ننویسید. در نمونه های زیر پیشوندها و ساب‌دامنه ها به رنگ قرمز مشخص شده اند و نباید آن‌ها و امثال آن را در فیلد دامنه بنویسید:

www.joomi.ir , demo.joomi.ir , test.joomi.ir


- از آنجایی که لایسنس تولید شده بر روی تمام پسوند های دامنه‌ اعلام شده قابل استفاده است لطفا در فیلد به هیچ عنوان پسوند دامنه خود را ننویسید. در نمونه زیر پسوندها با رنگ قرمز مشخص شده اند و نباید آن‌ها و امثال آن را در فیلد دامنه بنویسید:

joomi.ir , joomi.org , joomi.com

در فیلد تولید لایسنس فقط اسم اصلی دامنه خود را بدون پیشوند و بدون پسوند وارد نمایید. با این کار لایسنس تولید شده برای تمام موارد مربوط به این دامنه مانند مثال های بالا قابل استفاده است. به عنوان مثال برای نمونه های بالا شما فقط کافی است در فیلد خواسته شده بخش اصلی دامنه یعنی کلمه joomi را بنویسید.

پس از آنکه فیلد را پر کردید و بر روی دکمه تولید لایسنس کلیک نمودید فیلد ذخیره می شود. سپس می توانید بر روی دکمه دانلود کلیک نموده و فایل لایسنس را دانلود نمایید.

تولید لایسنس

آموزش آپلود لایسنس

قبل از نصب قالب یا افزونه مورد نظر لازم است فایل لایسنس دانلود شده را در مسیر و پوشه اصلی سایت خود در بخش فایل‌ها قرار دهید. سپس اقدام نه نصب کنید.

پوشه و مسیر اصلی سایت شما دقیقا همان مسیری است که فایل configuration.php و پوشه templates و پوشه administrator قرار دارند، در جایی که این گزینه ها را مشاهده نمودید، همانجا فایل لایسنس آپلود نموده و سپس اقدام به نصب قالب یا افزونه خود نمایید.

(نام لایسنس های محصولات مختلف با هم متفاوت است به همین دلیل ممکن است در تصویر نام لایسنس چیز دیگری باشد.)

آپلود فایل لایسنس