آموزش استفاده از فایل‌های موجود در بخش دانلود قالب‌ها

در این بخش شیوه استفاده از قالب های جوملای منتشر شده در سایت جومی را خواهید آموخت.

به تمامی استفاده کنندگان از محصولات شرکت جومی توصیه می شود این بخش را تا انتها و با دقت مطالعه نمایند.

پس از افزوده شدن قالب به محصولات می توانید از طریق منوی 'بخش پشتیبانی' وارد منوی "محصولات من" شده سپس روی نام قالب کلیک نموده و فایل های موجود برای دانلود را دریافت نمایید. در صورتی که از قالب های تجاری استفاده می کنید در این بخش باید فایل لایسنس خود را هم تولید و دانلود نمایید برای آموزش آن به 'آموزش تولید لایسنس' مراجعه نمایید.
در ادامه با انواع فایل های موجود برای دانلود آشنا خواهیم شدم.

۱- پکیج کامل بسته نصب سریع و آسان:(توصیه می شود)
در هر قالب دو بسته نصب سریع و آسان وجود دارد که یکی بسته نصب سریع و آسان فارسی (Persian) و دیگری بسته نصب سریع و آسان انگلیسی (English) می باشد
این نوع فایل ها در نام خود دارای واژه 'Quick Start Package' هستند که از این طریق قابل شناسایی می باشد.
این نوع فایل ها یک پکیج کامل جوملا بوده که دارای قالب، افزونه ها، اطلاعات پیش فرض موجود در نسخه نمایشی (دمو) و ... هست، شما با انتخاب و نصب این فایل ها می توانید دقیقا نسخه مشابه به نسخه نمایشی موجود در سایت جومی را در سایت خود اجرا نموده و سپس تغییرات مورد نیاز خود را بر روی آن اعمال نمایید.
استفاده از این شیوه توسط شرکت جومی به شما مشتری عزیز توصیه می شود، زیرا جوملا و  تمامی افزونه های موجود در این فایل ها بهینه و تنظیم شده می باشد و شما بدون هیچ مشکلی و دشواری می توانید از حداکثر امکانات موجود در این قالب استفاده نمایید.
تنها مشکلی که در استفاده از این نوع پکیج ها وجود خواهد داشت این است، مشتریانی که بر روی سایت خود مطالب و تنظیمات بسیاری دارند و می خواهند از این قالب در سایت خود استفاده نمایند، نمی توانند از این نوع فایل استفاده نمایند. زیرا برای نصب این فایل احتیاج است جوملای قبلی نصب شده بر روی سرور و هاست شما به صورت کامل حذف شود در نتیجه اطلاعات قبلی موجود در سایتتان نیز حذف می شود.
این شیوه برای مشتریانی توصیه می شود که می خواهند سایت خود را از ابتدا راه اندازی نموده و یا به اطلاعات قبلی و موجود بر روی هاستشان احتیاجی ندارند.
شیوه نصب این بسته ها بسیار آسان بوده. لازم است با این فایل ها دقیقا مانند بسته نصبی جوملا رفتار نموده و فایل بسته را در هاست خود از زیپ خارج نموده، سپس مراحل نصب را دقیقا مانند مراحل نصب جوملا طی نمایید، پس از اتمام مراحل نصب خواهید دید که دقیقا نسخه مشابه با نسخه نمایشی موجود در سایت جومی، در سایتتان نصب شده است.

۲-بسته نصبی جداگانه قالب:(توصیه نمی شود)
در هر قالب دو بسته نصب جداگانه قالب وجود دارد که یکی بسته نصب جداگانه قالب فارسی (Persian) و دیگری بسته نصب جداگانه انگلیسی (English) می باشد.
این نوع فایل ها در نام خود دارای واژه 'Template' هستند که از این طریق قابل شناسایی می باشد.
این نوع فایل ها تنها بسته نصبی قالب ها هستند که بر روی جوملا نصب می شوند.
استفاده از این شیوه نصبی دارای معایب بسیاری بوده و به توسط شرکت جومی توصیه نمی شود.
این شیوه از نصب برای سایت هایی که از قبل دارای اطلاعات و تنظیمات جوملا می باشد و امکان حذف جوملای قبلی برایشان وجود ندارد بسیار مناسب می باشد.
توجه: با استفاده از این نو قالب ها و نصب آن بر روی جوملا لازم است تمامی تنظیمات قالب توسط خود مشتری انجام خواهد شد و شبیه سازی سایت به نسخه نمایشی (دمو) با استفاده از این روش کمی دشوار می باشد.
شیوه نصب این بسته بسیار آسان می باشد.لازم است از طریق مدیریت جوملا وارد مدیریت افزونه ها شده و فایل قالب مورد نظر خود را نصب نمایید.سپس وارد بخش مدیریت قالب ها شوید و قالب نصب شده را به عنوان قالب اصلی انتخاب نمایید.

۳-بسته حاوی افزونه های موجود در قالب:
در هر قالب ۱ فایل حاوی افزونه های به کار رفته در قالب وجود دارد. این نوع فایل در نام خود دارای واژه 'extensions' بوده که از این طریق قابل شناسایی می باشد.
این فایل به صورت الزامی در تمامی قالب ها وجود نداشته و ممکن است بعضی از قالب ها دارای فایل افزونه ها نباشند.
استفاده از این فایل ها در سایتهایی لازم است که از بسته نصب جداگانه قالب استفاده نموده و قالب را به صورت جداگانه بر روی جوملای خود نصب نموده اند.
استفاده از این افزونه در سایتهایی که با استفاده از بسته نصب آسان و سریع راه اندازی شده است به هیچ عنوان لازم نمی باشد و توصیه نمی شود زیرا بسته های نصب سریع به صورت کامل شامل این افزونه ها هستند و احتیاجی به نصب مجدد این افزونه ها وجود ندارد.
برای استفاده از فایل افزونه ها ابتدا لازم است فایل را دانلود نموده سپس در هارد کامپیوتر خودتان از زیپ خارج نموده و افزونه های مورد نظر خود را نصب نمایید.
بعضی از افزونه های داخل این بسته ممکن است فایل قابل نصب در جوملا نباشید که باید فایل داخل آنها را در پوشه افزونه های سایت خود جایگزین افزونه مورد نظر نمایید.
شیوه نصب افزونه ها بسیار ساده می باشد. لازم است از طریق مدیریت جوملا وارد مدیریت افزونه ها شده سپس افزونه مورد نظر خود را نصب نمایید.

۴-بسته حاوی فایل PSD لوگو، تصاویر و فونت ها:
در هر قالب ۱ فایل حاوی PSD و فونت وجود دارد. این نوع فایل در نام خود دارای واژه 'PSD' و 'Fonts' بوده که از این طریق قابل شناسایی می باشد.
این فایل به صورت الزامی در تمامی قالب ها وجود نداشته و ممکن است بعضی از قالب ها دارای این فایل نباشند.
این فایل دارای فایل PSD لوگو و فایل های تصویری به کار رفته در قالب می باشد که می توانید این فایل ها را در Photoshop باز نموده، لوگوی و تصویر مورد نظر خود را به وسیله آن ویرایش نمایید.
همچنین حاوی فونت هایی می باشد که در طراحی لوگو و فایل های تصویری قالب به کار رفته و برای ویرایش و نمایش بهتر فایل های PSD لازم است قبل باز نمودن فایل های PSD ابتدا فایل های فونت را از طریق بخش فونت های ویندوز خود نصب نمایید.

امیدوارید با استفاده از محصولات جومی لذت ببرید

با تشکر

مدیر بخش قالب های سایت جومی