اتصال ایشاپ (EShop) به درگاه پرداخت [جوملا]

در این مقاله شیوه اتصال ایشاپ (EShop) به همه درگاه‌های پرداخت آنلاین از طریق جومبانک و تنظیمات آن همراه با فیلم آموزش داده خواهد شد.

جومبانک با امکانات و خدمات بهتر به پِی زیتو تغییر نام پیدا کرده است، اگر قبلا این محصول را تهیه نموده اید تمام اطلاعات شما به سایت پِی زیتو منتقل شده است و برای خرید آن نیز لازم است به سایت پِی زیتو مراجعه نمایید کلیک کنید

 

چرا باید ایشاپ را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت وصل کنیم ؟

۱- دارای تمام امکانات پرداخت پلاگین پرداخت اورجینال ایشاپ و بسیاری امکان بیشتر و اضافه تر از آن که فقط با جومبانک قابل استفاده است.

۲- دارای پشتیبانی و بروزرسانی لحظه‌ای در صورت بروزرسانی و ایجاد تغییرات در ایشاپ یا درگاه پرداخت مورد نظر شما.

۳- امکان ارسال پیامک و ایمیل اطلاع رسانی و ارسال فاکتور پرداخت برای کاربر و مدیر سایت.

۴- امکان اتصال به تمام درگاه‌ها فقط با نصب یک پلاگین و افزونه

۵- امکان استفاده از کد تخفیف، بن تخفیف، کیف پول و همه امکانات دیگر جومبانک برای تراکنش ها.

۶- جومبانک دارای دارای نسخه رایگان نیز می باشد که بتوانید سایتتان را بدون هزینه به درگاه متصل نمایید.

و بسیاری امکانات و ویژ‌گی های دیگر که می توانید در توضیحات صفحه جومبانک مطالعه نمایید

نصب کامپوننت ایشاپ (EShop)

در اولین مرحله اتصال ایشاپ (EShop) به درگاه پرداخت جومبانک لازم است این کامپوننت بر روی سایت شما نصب باشد زیرا در غیر این صورت امکان اتصال آن به جومبانک وجود نخواهد داشت.

برای اطمینان از نصب کامپوننت ایشاپ (EShop) باید بتوانید در منوی کامپوننت ها گزینه ایشاپ (EShop) را مشاهده نمایید. ممکن است نام افزونه به زبان انگلیسی، فارسی و یا ترکیبی باشد.

بهترین نسخه فارسی ایشاپ (eshop) که می توانیم به شما پیشنهاد کنیم ایشاپ ترجمه گروه جومی است که با دقت زیاد ترجمه و فارسی سازی شده و دارای امکانات اختصاصی و انحصاری است . برای اطلاعات بیشتر درباره این افزونه کلیک کنید

اتصال ایشاپ (EShop) به درگاه پرداخت

در مرحله بعدی برای اتصال کامپوننت ایشاپ (EShop) به درگاه پرداخت از طریق جومبانک لازم است افزونه جومبانک را در سایت خود نصب و فعال نموده باشید، برای جزئیات بیشتر به آموزش نصب جومبانک مراجعه نمایید.

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / افزونه‌ها و بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه جدید به جومبانک

۲- در پنجره‌ای که باز می شود فهرست افزونه‌های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است گزینه مربوط به ایشاپ (EShop) را انتخاب، سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه‌های من کلیک نمایید.

انتخاب افزونه جدید در جومبانک

اگر در این مرحله خطایی دریافت نکنید، افزونه ایشاپ (EShop) به لیست افزونه های جومبانک اضافه خواهد شد و درواقع شما توانسته اید با موفقیت افزونه ایشاپ (EShop) را به درگاه پرداخت از طریق جومبانک متصل نماید، از این پس کامپوننت ایشاپ (EShop) جومبانک را به عنوان یک درگاه پرداخت شناسایی نموده و می توانید پرداخت های خود در ایشاپ (EShop) را از طریق افزونه جومبانک انجام دهید.

پر شدن خودکار فیلد‌های جومبانک توسط ایشاپ

بعضی از فیلد‌هایی که کاربر در فرم های خرید ایشاپ تکمیل می کند در افزونه جومبانک نیز مورد نیاز است و کاربر پس از انتقال از ایشاپ به جومبانک برای پرداخت مجددا مجبور به پر کردن این گزینه ها می شود. به عنوان مثال می توانیم به شماره موبایل یا نام کاربر اشاره کنیم.

برای رفع مشکل ابتدا لازم است در مدیریت جوملا به این مسیر بروید: گزینه کامپوننت‌ها / ایشاپ در صفحه باز شده ازطریق منوی فروش /  گزینه فیلد‌ها را انتخاب نمایید.

*پیش نیاز: گزینه نام (Name) چیست ؟ برای هر فیلد در ایشاپ یک گزینه نام (Name) وجود دارد که حتما باید با حرف انگلیسی باشد و در سایت نمایش داده نمی شود و یک گزینه عنوان وجود دارد که در سایت نمایش داده می شود و ما کاری با آن نداریم! و می توانید هر عنوانی در آن قرار دهید در نتیجه در ادامه منظور ما از گزینه نام (Name) همان گزینه‌ای است که نمایش داده نمی شود.

برای رفع این مشکل راهکاری در نظر گرفته ایم، اگر برای گزینه‌های که می خواهید بصورت خودکار در جومبانک پر شدند فیلدهایی با نام‌هایی که ادامه مشاهده می کنید را انتخاب کنید این نیاز شما انجام خواهد شد. این فیلدها معمولا در فیلد‌های پیش فرض در ایشاپ وجود دارند فقط کافیست نام آن را بررسی و در صورت نیاز اصلاح نموده و تنظیم کنید که در سایت نمایش داده شوند. نام فیلد‌ها به این شرح است:

نام کاربر: برای پرشدن خودکار فیلد نام کاربر در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید:payment_firstname (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

نام خانوادگی: برای پرشدن خودکار فیلد نام کاربر در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید:payment_lastname (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

ایمیل: برای پرشدن خودکار فیلد ایمیل در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید: email

موبایل: برای پرشدن خودکار فیلد موبایل در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید: telephone

نام شهر: برای پرشدن خودکار فیلد نام شهر در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید: telephone (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

آدرس: برای پرشدن خودکار فیلد آدرس در جومبانک از این گزینه برای نام استفاده کنید: payment_address_1 (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

نکته۱: در صورتی که نام و نام خانوادگی را می خواهید در یک فیلد از کاربر بگیرید و نمی خواهید دو فیلد جدا باشد فقط از فیلد اول یعنی: payment_firstname استفاده نمایید.

نکته۳: در صورتی که نام شهر و آدرس را می خواهید در یک فیلد از کاربر بگیرید و نمی خواهید دو فیلد جدا باشد فقط از فیلد اول یعنی: payment_address_1 استفاده نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت ایشاپ

اکنون فروشگاه ایشاپ با موفقیت به افزونه جامع پرداخت جومبانک متصل شده است، توجه داشته باشید برای آنکه بتوانید به درگاه متصل شوید باید یک یا چند درگاه پرداخت نیز انتخاب نموده و مراحل نصب و اتصال آن به جومبانک را انجام دهید که آموزش آن را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

تاریخ بروزسانی مقاله : ۹۹/۱۰/۱۱