اتصال کی‌۲ استور (K2Store) به درگاه پرداخت [جوملا]

در این مقاله شیوه اتصال کی۲ استور (K2 Store) به همه درگاه‌های پرداخت آنلاین از طریق جومبانک و تنظیمات آن همراه با فیلم آموزش داده خواهد شد.

جومبانک با امکانات و خدمات بهتر به پِی زیتو تغییر نام پیدا کرده است، اگر قبلا این محصول را تهیه نموده اید تمام اطلاعات شما به سایت پِی زیتو منتقل شده است و برای خرید آن نیز لازم است به سایت پِی زیتو مراجعه نمایید کلیک کنید

 

چرا باید کی۲ استور را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت وصل کنیم ؟

۱- دارای تمام امکانات پرداخت پلاگین پرداخت اورجینال کی۲ استور و بسیاری امکان بیشتر و اضافه تر از آن که فقط با جومبانک قابل استفاده است.

۲- دارای پشتیبانی و بروزرسانی لحظه‌ای در صورت بروزرسانی و ایجاد تغییرات در کی۲ استور یا درگاه پرداخت مورد نظر شما.

۳- امکان ارسال پیامک و ایمیل اطلاع رسانی و ارسال فاکتور پرداخت برای کاربر و مدیر سایت.

۴- امکان اتصال به تمام درگاه‌ها فقط با نصب یک پلاگین و افزونه

۵- امکان استفاده از کد تخفیف، بن تخفیف، کیف پول و همه امکانات دیگر جومبانک برای تراکنش ها.

۶- جومبانک دارای دارای نسخه رایگان نیز می باشد که بتوانید سایتتان را بدون هزینه به درگاه متصل نمایید.

و بسیاری امکانات و ویژ‌گی های دیگر که می توانید در توضیحات صفحه جومبانک مطالعه نمایید

نصب کامپوننت کی۲ استور (k2 Store)

در اولین مرحله اتصال کی۲ استور (K2Store) به درگاه پرداخت جومبانک لازم است این کامپوننت بر روی سایت شما نصب باشد زیرا در غیر این صورت امکان اتصال آن به جومبانک وجود نخواهد داشت.

برای اطمینان از نصب کامپوننت کی۲ استور (K2Store) باید بتوانید در منوی کامپوننت ها گزینه کی۲ استور (K2Store) را مشاهده نمایید. ممکن است نام افزونه به زبان انگلیسی، فارسی و یا ترکیبی باشد.

 

اتصال کی۲ استور (K2Store) به درگاه پرداخت جومبانک

در مرحله بعدی برای اتصال کامپوننت کی۲ استور (k2 Store) به درگاه پرداخت جومبانک لازم است افزونه جومبانک را در سایت خود نصب و فعال نموده باشید، برای جزئیات بیشتر به آموزش نصب و فعال سازی جومبانک مراجعه نمایید.

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / جومبانک / افزونه‌ها و بر روی دکمه افزودن افزونه جدید کلیک نمایید.

افزودن افزونه جدید به جومبانک

۲- در پنجره‌ای که باز می شود فهرست افزونه‌های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است گزینه مربوط به کی۲ استور (K2Store) را انتخاب، سپس بر روی دکمه افزودن به افزونه‌های من کلیک نمایید.

انتخاب افزونه جدید در جومبانک

اگر در این مرحله خطایی دریافت نکنید، افزونه کی۲ استور به لیست افزونه های جومبانک اضافه خواهد شد و درواقع شما توانسته اید با موفقیت افزونه ویرچومارت را از طریق جومبانک به درگاه پرداخت متصل نماید، از این پس کامپوننت کی۲ استور، جومبانک را به عنوان یک درگاه پرداخت شناسایی نموده و می توانید پرداخت های خود در کی۲ استور را از طریق افزونه جومبانک انجام دهید.

تنظیمات درگاه پرداخت در کامپوننت کی۲ استور

با توجه به آن نتوانستیم نسخه فارسی مناسبی برای افزونه کی ۲ استور پیدا کنیم آموزش های مربط به این افزونه بر روی کی۲ استور انگلیسی ارائه شده است.

 

۱- در مدیریت جوملا به مسیر زیر بروید منوی کامپوننت‌ها / K2Store  در صفحه باز شده از طریق منوی setup / گزینه payment را انتخاب نمایید و در صفحه باز شده بر روی Edit parameters در مقابل گزینه [جومبانک] - افزونه کی2 استور کلیک کنید.

درگاه پرداخت

- ابتدا در سمت چپ گزینه حالت را بر روی فعال قرار دهید.

- عنوان درگاه: این گزینه اسم درگاهی است که کاربر درهنگام پرداخت مشاهده می کند.

- متن قبل از پرداخت: این گزینه متنی است که کاربر با انتخاب این درگاه مشاهده می کند.

- متن قبل از پرداخت: این گزینه متنی است که کاربر قبل از زدن دکمه پرداخت نهایی مشاهده می کند.

- متن پس از پرداخت: این گزینه متنی است که پس از پرداخت و برگشتن به درگاه کاربر مشاهده می کند.

- وضعیت پس از پرداخت: این گزینه وضعیت سفارش بعد از پرداخت موفق را مشخص خواهد نمود.

- متن دکمه پرداخت: در این گزینه مشخص می کنید دکمه پرداخت دارای چه متنی باشد.

سپس ذخیره نمایید.

تنظیمات درگاه پرداخت

اکنون درگاه پرداخت جومبانک به عنوان درگاه پرداخت افزونه کی۲ استور تنظیم شده است و شما می توانید از طریق جومبانک به تمام درگاه های پرداخت مورد نظر خود متصل شوید.

پر شدن خودکار فیلد‌های جومبانک توسط کی‌۲ استور

بعضی از فیلد‌هایی که کاربر در فرم های خرید کی۲ استور تکمیل می کند در افزونه جومبانک نیز مورد نیاز است و کاربر پس از انتقال از کی۲ استور به جومبانک برای پرداخت مجددا مجبور به پر کردن این گزینه ها می شود. به عنوان مثال می توانیم به شماره موبایل یا نام کاربر اشاره کنیم.

برای رفع مشکل ابتدا لازم است در مدیریت جوملا به این مسیر بروید: گزینه کامپوننت‌ها / K2Store در صفحه باز شده ازطریق منوی Setup /  گزینه Custom Fields را انتخاب نمایید.

*پیش نیاز: گزینه نام فیلد (Field Name) چیست ؟ برای هر فیلد در کی۲ استور یک گزینه نام فیلد (Field Name) وجود دارد که حتما باید با حرف انگلیسی باشد و در سایت نمایش داده نمی شود و یک گزینه برچست (Labeld) وجود دارد که در سایت نمایش داده می شود و ما کاری با آن نداریم! در نتیجه در ادامه منظور ما از گزینه نام فیلد (Field Name) همان فیلدی است که نمایش داده نمی شود.

برای رفع این مشکل راهکاری در نظر گرفته ایم، اگر برای گزینه‌های که می خواهید بصورت خودکار در جومبانک پر شدند فیلدهایی با نام‌هایی که ادامه مشاهده می کنید را انتخاب کنید این نیاز شما انجام خواهد شد. این فیلدها معمولا در فیلد‌های پیش فرض ویرچومارت وجود دارند فقط کافیست تنظیم کنید که در سایت نمایش داده شوند. نام فیلد‌ها به این شرح است:

نام کاربر: برای پرشدن خودکار فیلد نام کاربر در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید:first_name  (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

نام خانوادگی: برای پرشدن خودکار فیلد نام کاربر در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید:last_name (نکته زیر این بخش مطالعه شود)

ایمیل: برای پرشدن خودکار فیلد ایمیل در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: email

موبایل: برای پرشدن خودکار فیلد موبایل در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: phone_2

آدرس: برای پرشدن خودکار فیلد آدرس در جومبانک از این گزینه برای نام فیلد استفاده کنید: address_1

نکته: در صورتی که نام و نام خانوادگی را می خواهید در یک فیلد از کاربر بگیرید و نمی خواهید دو فیلد جدا باشد فقط از فیلد اول یعنی: first_name استفاده نمایید.

فیلد‌های خودکار

اکنون فروشگاه کی ۲ استور با موفقیت به افزونه جامع پرداخت جومبانک متصل شده است، توجه داشته باشید برای آنکه بتوانید به درگاه متصل شوید باید یک یا چند درگاه پرداخت نیز انتخاب نموده و مراحل نصب و اتصال آن به جومبانک را انجام دهید که آموزش آن را می توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

تاریخ بروزسانی مقاله : ۹۹/۱۰/۱۱