اتصال وبسایت به درگاه پرداخت سامان کیش

در این مقاله می آموزیم چگونه وبسایت (جوملا و وردپرس) خود را به به درگاه پرداخت سامان کیش متصل نموده و از طریق افزونه جامع جومبانک تمام تراکنش‌های سایت خود را با این درگاه انجام دهید.

جومبانک با امکانات و خدمات بهتر به پِی زیتو تغییر نام پیدا کرده است، اگر قبلا این محصول را تهیه نموده اید تمام اطلاعات شما به سایت پِی زیتو منتقل شده است و برای خرید آن نیز لازم است به سایت پِی زیتو مراجعه نمایید کلیک کنید

 

برای شروع اتصال وبسایتتان به درگاه پرداخت سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان)، ابتدا لازم است افزونه جومبانک را بر روی سایت (جوملایی یا وردپرسی) خود نصب کرده باشید. مراحل آموزش نصب جومبانک را می توانید در بخش نصب و آپدیت مشاهده نمایید.

بستن قرارداد و دریافت اطلاعات از سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان)

برای اتصال جومبانک به درگاه پرداخت سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان) ابتدا لازم است با شرکت پرداخت الکترونیک سامان تماس حاصل نموده و مراحل اداری دریافت درگاه پرداخت را طی نموده و اطلاعات مورد نیاز درگاه پرداخت مربوط به سایت خود را از ایشان دریافت نمایید.

نصب و تنظیم افزونه سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان)

۱- از طریق مدیریت سایت وارد جومبانک شده و به مسیر زیر بروید منوی درگاه‌ها و افزونه‌ها / زبانه درگاه‌ها  و بر روی دکمه افزودن درگاه جدید کلیک نمایید.

افزودن درگاه جدید به جومبانک

۲- در پنجره‌ای که باز می شود فهرست درگاه های موجود به شما نمایش داده می شود شما لازم است گزینه مربوط به سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان) را انتخاب نموده، سپس بر روی دکمه افزودن به درگاه‌های من کلیک نمایید.

(در صورتی که از نسخه رایگان جومبانک استفاده می کنید فقط امکان استفاده از تعداد محدودی از درگاه ها برای شما وجود دارد. ولی در نسخه حرفه‌ای امکان استفاده از همه درگاه ها وجود دارد.)

انتخاب درگاه جدید در جومبانک

۳- اکنون که درگاه سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان) به فهرست درگاه‌های شما اضافه شده است در مقابل درگاه بر روی دکمه ویرایش کلیک نمایید.

ویرایش و تنظیم درگاه

- در فیلد عنوان درگاه شما می توانید یک نام برای درگاه خود در نظر بگیرید. (اگر این فیلد را خالی بگذارید از نام پیش فرض استفاده خواهد شد)

- در گزینه لوگو درگاه شما می توانید یک لوگو و فایل تصویری برای این درگاه در نظر بگیرید (اگر برای این درگاه تصویری در نظر نگیرید از تصویر پیش فرض مربوط به درگاه استفاده خواهد شد.)

- در فیلد سطح دسترسی امکان پرداخت از طریق این درگاه را برای مجموعه کاربران مختلف محدود کنید. به صورت پیش فرض این گزینه برای همه کاربران در دسترس قرار دارد.

- در فیلد کد پذیرنده اطلاعاتی که از سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان) پس از بستن قرار داد دریافت نموده‌اید را وارد نمایید.

- درگاه سامان کیش از دو وب سرویس قابلیت پرداخت را امکان پذیر نموده است. وب سرویس شماره 1 قدیمی و وب سرویس شماره 2 جدیدتر می باشد. با توجه به بررسی های انجام شده در صورتی که در پرداخت های سایتتان مشکل خاصی وجود ندارد از همان وب سرویس شماره 1 استفاده نمایید زیرا عملکرد بهتری دارد.

 

تنظیمات درگاه pay.ir

تبریک می گویم اکنون درگاه پرداخت سامان کیش (پرداخت الکترونیک سامان) با موفقیت بر روی سایت شما نصب شده است.

توجه داشته باشید اگر به غیر از امکانات پرداختی جومبانک، قصد اتصال یک افزونه فروشگاهی را از طریق جومبانک به درگاه‌های پرداخت را دارید، لازم است مراحل اتصال افزونه فروشگاهی به جومبانک را طی نمایید که می توانید آموزشش را در بخش اتصال به افزونه ها مشاهده نمایید.

تاریخ بروزسانی مقاله : ۹۹/۱۰/۰۹